X
تبلیغات
رایتل

فراسوی اطلاعات

تحقیق و مقالات

System Restore بازگشت سیستم به وضعیت قبل

هر زمان در اثر نصب برنامه و یا تغییراتی در ویندوز با مشکل روبرو شدید Syestem Restore این امکان را به شما می دهید که رایانه خود را به حالت قبلی برگردانید .

این قابلیت ویندوز به این صورت کار می کند که از همه بخشها و درایوها طی هر 24 ساعت نقاط بازگشت ایجاد می کند ، حتی اگر هیچ تغییری در کامپیوتر خود نداده باشید مثلا اگر کامپیوترتان را خاموش کنید و آن را به مدت سه روز روشن نکنید برنامه نقطه بازگشتی ایجاد میکند که شما دفعه بعد دوباره کامپیوتر را روشن می کنید .

به علاوه هر زمان از یک CD یا رسانه دیگر نصب کنید این ابزار یک نقطه بازگشت ایجاد می کند .

این که چه اندازه می توانید به نقاط بازگشت ، بازگردید به سه عامل بستگی دارد : چقدر از کامپیوتر خود استفاده می کنید ، درایو سخت شما چقدر حجیم است و کامپیوتر شما چه مقدار فضا به ذخیره کردن اطلاعات سیستم بازیابی اختصاص می دهد .

برای انجام این کار به آدرس ذیل بروید :

Start >> All Programs >> Accessories >> System Tools >> System Restore

گزینه Restore My Computer to an earlier time را انتخاب کرده و Next را بزنید ، یک تاریخ را انتخاب کنید این تاریخ کامپیوتر شما را به آن دوره زمانی قبل باز می گرداند  و Next را بزنید سیستم شما ریستارت می شود و به وضعیت قبلی بر میگردد . به استثنای فولدر My Documents یعنی به این فولدر دست نمی زند و آن را به قبل باز نمی گرداند .

باید به این نکته اشاره کرد که سیستم بازیابی ویندوز یک سیستم پشتیبان واقعی نیست .  

در ضمن اگر سیستم را بازیابی کردید امکان دارد که نرم افزاری کار نکند و دوباره باید اقدام به نصب آن کنید .

تاریخ ارسال: چهارشنبه 3 مرداد‌ماه سال 1386 ساعت 12:31 ب.ظ | نویسنده: عباس کریمی | چاپ مطلب 2 نظر